Akce na měsíc duben 2019

Plánované akce na měsíc duben 2019

1) 1.4. (Po) Výlet - Sladovna Písek

• expozice Mraveniště a Včely (Pouze Motýlci a Kuřátka)
  • odjezd od MŠ v 7,15. S Sebou pouze pití do lahvičky se sosáčkem. Návrat ve 12,00 hod.

2) 3.4. (St) v 15:15 hod. Velikonoční dílna pro děti a rodiče z MŠ

• Přijďte si s dětmi do MŠ vyzkoušet jednoduché tvoření s velikonoční tématikou.

3) 4.4. (Čt) Vítání občánků na MěÚ

4) 5.4. (Pá) Zápis dětí do ZŠ

5) 12.4. (Pá) dopoledne „ Život broučka" - pojízdná laboratoř

• Program Život broučka uvádí děti do života hmyzu, který běžně mohou uvidět na procházkách. Příběh o tom, jak žijí malí broučci, motýli, mravenci i berušky vypráví cvrček, který zná všechny obyvatele louky. Tento hmyz je prospěšný pro přírodu i pro člověka, ale dokáže i ublížit. Program je veden hravou formou, doplněn modely, vzorky i živým hmyzem a je propleten hrou, písničkami, či básničkami k dané tématice. Děti dále pracují se zvětšovací lupou a následně s digitálním mikroskopem, který jim pozorovaný předmět přenáší zvětšený na plátno či obrazovku.

6) 18.4. (Čt) Velikonoční prázdniny v ZŠ

• Velmi prosíme rodiče, aby nám nahlásili, zda jejich dítě přijde tento den do MŠ. Děkujeme za pochopení.

7) 25.4. (Čt) dopoledne - Krmení ptáků, Pobytová znamení zvířat, ptáků a hmyzu

• vzdělávací program - p. Světlík