Stravovací osvěta

Školní oběd v naší jídelně je součástí zdravého jídelníčku dítěte.

Snažíme se vařit z čerstvých a kvalitních surovin

• Denně připravujeme skladbu oběda z čerstvých surovin, čerstvé zeleninové saláty, ovoce, jogurt s ovocem míchaný před podáváním strávníkům, různé druhy nápojů.

Denně můžete posoudit skladbu jídelníčku, který odpovídá finanční kalkulaci na přípravu oběda

Poskytujeme Vašim dětem optimálně vyvážené stravovaní

• Při sestavování jídelníčku přísně hlídáme doporučenou spotřebu tuků, cukrů, mléka, mléčných výrobků, masa, ryb, zeleniny a ovoce.
  • Závazný ukazatel pro školní stravování znamená, měsíční hodnocení spotřebního koše.

Snažíme se zařadit vedle klasické kuchyně moderní prvky zpracování surovin s novými recepturami

• Vybavenost kuchyně je na dobré úrovni. Jídla připravujeme z větší části v konvektomatu, který umožňuje vaření v páře, pečení i vaření v kombinovaném provozu a to vše šetrně tak, aby se v potravinách uchovalo co nejvíce vitamínů a minerálů. Samozřejmě součástí denního provozu kuchyně je zaveden kontrolní systém kritických bodů HACCP.

Šetříme Váš čas s přípravou stravy dětí

• Stravováním vašich dětí a žáků školy pomáháme zejména zaměstnaným maminkám, ale i maminky v domácnosti nebo na mateřské dovolené si mohou zajistit odběr denně čerstvého jídla za přijatelnou cenu.

Můžete zvážit i možnost nepravidelného stravování

• Není problém přihlásit dítě na oběd jen na některé dny v týdnu, například ve dnech odpoledního vyučování. Informace Vám podají v kanceláři ŠJ v přízemí budovy školy, telefon 388331215, nebo 474770460 účtárna ZŠ.

Dostupné ceny školní stravy pro děti MŠ, žáky ZŠ i veřejnost

• Cena oběda pro žáka ZŠ 1.stupeň 30,- Kč, 2.stupeň 32,- Kč, a žáci nad 15 let 34,- Kč. (Kolik Vás stojí pouze svačina dítěte?). Za optimální cenu získá Vaše dítě kompletní, plnohodnotný a čerstvě uvařený oběd s nápojem.

Nápojový automat

Dnem 15.9.2015 byl instalován ve školní jídelně profesionální nápojový box, který slouží pouze pro nápoj po obědě. Patentovaný systém přípravy nápoje přináší strávníkům v moderních gastronomických provozech odpovídající komfort. Obsluha přístroje je maximálně jednoduchá, rychlá, přesná a hygienicky nezávadná. Konzument má možnost volby mezi čtyřmi ovocnými příchutěmi značky REDMAX, anebo čistou, zdravotně nezávadnou vodou. Tento box bude v provozu pouze 2 dny v týdnu. Obsahem boxu jsou různé maxivitamínové nízkoenergetické nápoje obohacené o skupinu B, které prospívají dětem. Všechny sirupy řady REDMAX jsou certifikovány Státním zdravotním ústavem České republiky. Informace můžete získat na www.bonno.cz.

Tyto nápoje jsou podávány již několik let, ale s rozdílem čerpání a to z automatického vířiče. Nyní jsme přešli do plně automatického dávkovače a samozřejmě odezva dětí je taková jaká je. Opět mají po delší době něco nového v jídelně. Po stisknutí tlačítka nápoj teče, proto velké nadšení, které po čase opadá a děti se nepřepíjí.

Informace firmy BONNO

Redmax - přírodní cestou
Nápojové koncentráty Redmax představují ucelenou řadu svěžích příchutí nízkoenergetických nápojů, jejichž společným prvkem je osvěžující a příjemně vyvážená chuť.
Ojedinělé složení nápojů Redmax, reflektující nejnovější zdravotní aspekty, bylo kladně ohodnoceno i Státním zdravotním ústavem SZÚ. Na základě přísných laboratorních testů získaly koncentráty Redmax Certifikát o zdravotní bezpečnosti a byly doporučeny jako nápoj vhodný ke konzumaci dětmi.
Neobsahuje umělá sladidla. Koncentráty Redmax jsou slazeny sukralózou a výtažky z rostliny stévie.

Kyselina listová je vitamín nutný pro obnovu a růst buněk. Podporuje činnost imunitního systému, snižuje riziko srdečních chorob a je důležitá pro zdravý vývoj centrální nervové soustavy.
Kyselina pantotenová je nepostradatelná pro vytváření červených krvinek a pro zdravé dásně a zuby.
Niacin je potřebný k řízení hladiny krevního cukru, zachování zdravé kůže, správné funkce nervového systému a zažívacího traktu.
Vitamín B6 je důležitý pro udržení zdravého imunitního systému, je užitečný při léčbě alergií, astmatu, artritidy a chrání srdce před cholesterolem.