Cestujeme na Šumavu- za přírodou i za památkami

Učíme naše žáky poznávat krásy naší šumavské přírody. A to nejen ty krásy přírodní, ale i kulturní památky.

V květnu jsme se vypravili na výchovně-vzdělávací akci na Soumarský most, kde byl pro nás připravený program pod vedením lektorů z NP Šumava. Moc děkujeme paní Maunové a panu Čtvrtníkovi za skvělou organizaci a zajímavé aktivity, které jsme během procházky stezkou mohli zažít. Naučná stezka je dlouhá necelé dva kilometry, na jejímž konci se nachází 10 km vysoká vyhlídková věž, ze které jsme mohli vidět celou plochu rašeliniště. Pokud byste si na toto místo chtěli udělat výlet, neváhejte. Jen si vyberte správné roční období- v zimě až do jara je stezka uzavřená, protože se zde vyskytuje silně ohrožený tetřívek obecný.

1.června jsme ke Dni dětí přichystali pro naše nejmenší výpravu na hrad Kašperk u Kašperských Hor.

Počasí jsme měli přímo ukázkové a tak jsme si mohli užít krásný den v přírodě a v prostředí hradu Kašperk. Krom komentované prohlídky hradu, jsme se zúčastnili výstavy jedinečných replik národního pokladu: České korunovační klenoty na dosah. Pro žáky i nás pedagogy to byl krásný zážitek, na který budeme jistě dlouho vzpomínat.

Mgr. Zdenka Nová