Sportovní klání dětí na I.st.

Přestože celé I. pololetí školního roku neproběhla jediná sportovní soutěž, protože MŠMT dětský sport vůbec finančně nepodpořilo, tak jsme si jaro užili

Pátým rokem se účastníme projektu „Minivolejbal do škol“ pro žáky 4. a 5. tříd, který pořádá Volejbalový klub České Budějovice, kde se naše 2 tříčlenná družstva probojovala ve čtyřech turnajích na krásné 13. a 16. místo z 55 zúčastněných týmů. Pochvalu si zaslouží i dalších 30 malých volejbalistů, kteří dochází do našeho kroužku v ZŠ Husinec pod DDM Prachatice. Udělali obrovský pokrok.

Pro malé fotbalisty proběhl McDonald´s cup, kde chlapci z 3. -5.třídy vybojovali 4.místo. Vyhráli celou skupinu z Prachaticka a podlehli až v zápase o 3. místo.

I přes nepřízeň počasí a absenci školních sportovišť se nám povedlo uspořádat okresní kolo ve vybíjené, tentokrát na kurtech TJ Slavoje Husinec. Naše husinecké družstvo obsadilo 3. místo. Věřím, že si to všech 9 družstev užilo.  Poděkování patří též Městu Husinec, které poskytlo finanční pomoc při hrazení svozných autobusů, a také žákům naší školy, kteří navrhli a vyrobili medaile na 3D tiskárně. Byly opravdu krásné.

Poslední sportovní akcí byla atletická olympiáda v Prachaticích. Děti přivezly 2 cenné medaile z hodu kriketovým míčkem. I v dalších disciplínách si vedly velice dobře, jen to už necinklo.

Všichni se společně těšíme na nová sportoviště, která by v areálu školy měla být k dispozici od nového školního roku nejen pro nás, ale i pro ostatní sportovní nadšence.