Podporujeme stávkující školy.

Podpora.

Podporujeme stávkující školy.

ZŠ M. J. Husa a MŠ Husinec se k pondělní stávce 27. 11. 2023 nepřipojila. Nicméně důvodům stávky rozumíme a podporujeme je. V tuto chvíli nejde o platy učitelů na základních a středních školách, ale o plánované ponížení už tak nízkých platů asistentů pedagoga a nepedagogických zaměstnanců škol – uklízeček, kuchařek, školníků atd. Toto všechno jsou lidé, kteří dotváří zázemí školy a bez nichž by šel provoz školy velmi těžko zajistit. Další finanční ponížení se dotkne přímo výuky – ubyde možnost počtu dělených hodin, plánované jsou rovněž škrty ve finančních prostředcích, z nichž pořizujeme učebnice a pomůcky pro vzdělávání. Toto je jen malý výčet oblastí, kterých se vládní úspory ve školství dotknou.

Na závěr připomínám výrok Jana Ámose Komenského. Ten již v 17. století řekl: „Vzdělání je klíčem k lepší budoucnosti pro celou společnost.“