Výtvarná soutěž pro nejmenší cestovatele

Úspěch v soutěži.

Žáci 2. třídy uspěli ve výtvarné soutěži a v projektu Digitální svět

Eurocentrum České Budějovice na začátku školního roku vyhlásilo soutěž "Výtvarná soutěž pro nejmenší cestovatele" pro děti ve věku 3 - 7 let (2. třída ZŠ). Zadáním soutěže bylo namalovat zážitek z dovolené, která se konala v některé ze zemí Evropské unie (včetně České republiky), popřípadě mohli namalovat, kam by se rády podívaly. Naše třída spojila síly a vytvořili jsme kolektivní práci. Každý z žáků namaloval svůj zážitek, společnou aktivitou jsme vytvořili velkou vlajku České republiky a EU. Vše jsme šikovně poskládali dohromady a výtvor poslali do soutěže. Jsme moc rádi, že jsme uspěli a náš výtvor byl mezi oceněnými.

Naše třída se zapojila i do projektu společnosti Attavena, který má za úkol pomoci pedagogům s tím, jak pracovat s digitálními zdroji ve výuce- s mobilními telefony, počítači, tablety, interaktivními tabulemi apod. Vytvořila jsem scénáře k práci s různými digitálními zdroji ve výuce a v červnu přijela naši třídu společnost Attavena natočit přímo ve výuce. Děti byly velmi spontánní, vstřícné a úžasně spolupracovaly. O tom se můžete přesvědčit, když si v tomto odkazu zadáte záložku výuka, kde je práce naší třídy a potažmo i celé školy vidět. www.digitalnisvetucitelu.cz.

Mgr. Zdenka Nová